6. kapitola - Tolik krve (2. část)

13. února 2014 v 21:00 | Nina Carter |  Rváči II
* * *
Wesley se tiskl ke skále, byla chladná a studila ho do tváře i přes šátek, kterým měl ovázanou polovinu obličeje.
Už ho slyšel.
Ocelový kolos ještě nebyl vidět, ale už tlačil vzduch před sebou a zvuky se nesly sevřeným údolím. Na protější skále, prakticky ve stejné výšce, jako byl on sám, visel mezi skalnatými výběžky Mladý vlk. Z Wesleyho pohledu se zdála indiánova pozice nepřirozená a bylo s podivem, že se na skále udrží, ale byl tam takhle už dlouhou dobu a nepohnul se ani o kousek.
Zatracení indiáni, pomyslel si, ale nemyslel to ani trochu zle, spíš s nevěřícným obdivem. Opatrně pohnul ztuhlými prsty a alespoň mírně se vzepřel zády o skálu, aby ulevil kolenům.
Vlak se blížil.
Oba muži na sebe kývli drobným, úsporným pohybem, těsně předtím, než lokomotiva vjela mezi skály. Objal je hustý, šedý dým, na okamžik jim vnikl do očí i do plic, než se pomalu rozptýlil směrem k obloze.
Masivní komín se Wesleymu mihl ve výši očí. Kus pod nohama mu projel bílý obdélník plachty prvního nákladního vozu, druhý, třetí, čtvrtý...
Wesley skočil, prakticky bez odrazu, střechu pátého vozu měl sotva metr a půl od podrážek bot, jen se mírně odrazil rukama od skály.
Dopadl jen vteřinu poté, co se vlaku dotkly i indiánovy nohy, byl to sebejistý skok a sebejistý dopad, nezakolísal ani na chvilku.
Za pár vteřin vjížděla lokomotiva do tunelu, oba muži se přimkli ke střeše vozu a zadrželi dech. Ohlušující lomoz a těžký dým byly na okamžik ochromující, než vyjeli opět ven, na volnější prostranství.
Nemarnili čas.
Wesley se vzepřel na rukou, zvedl se na kolena a už v dálce viděl přijíždějící jezdce. Blížili se k vlaku, jeli za sebou v řadách a s téměř pravidelnými rozestupy. Uvědomil si, že ačkoliv odtud vypadají všichni téměř stejně, dokáže některé z nich dobře poznat.
Zahlédl Kita Angela, který předkloněný v sedle předjížděl všechny ostatní, aby se dostal dopředu, nečekal už ani vteřinu a spustil se na plošinku mezi vagóny.

* * *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama