6. kapitola - Tolik krve (4. část)

13. února 2014 v 21:05 | Nina Carter |  Rváči II
* * *
Pára stoupala v širokém sloupci vzhůru k podmračenému nebi, když vlak vyjel z tunelu a po překonání krátké rovné trasy začal zpomalovat do dlouhé zatáčky. Jezdci se vynořili z obou stran, seřazení v dlouhém konvoji a dodržující pravidelné rozestupy.
Hukot vlakové soupravy pohlcoval dunění koňských kopyt o tvrdou zem a s tmavými šátky přes obličej vypadali jako přízraky.
Kit mhouřil oči před jemným popelem a prachem, který poletoval vzduchem v prudkém větru. Předklonil se v sedle a pevně stiskl koňské boky, aby se dostal na samotný začátek řady jezdců. Lokomotiva už mizela za zatáčkou, když se přiblížil k vlaku natolik, že jiskry z brzd létaly kolem míhajících se koňských nohou.
Rychlost už byla správná.
Krátce se ohlédl, viděl, jak se rozestupy protáhly a jezdci se přimkli co nejblíže k jednotlivým vagónům soupravy a někteří začali přeskakovat.
Potěšilo ho, že kostra nákladního vozu je pokrytá jen hrubou, těžkou plachtou, což mu ulehčí práci.
Přehodil otěže přes hrušku sedla, vyhodil nohy ze třmenů a narovnal se do správné odrazové polohy.
Skočil.
Tohle byla jeho specialita, nohy i ruce dopadly přesně tam, kam měly, prsty se zachytil i za drobné, železné výstupky a pohyb soupravy mu nečinil sebemenší potíže.
Nebylo tomu jinak ani dnes. Opřel se podrážkou, vytáhl se nahoru a sáhl si dozadu za opasek pro nůž. Čepel byla dlouhá a ostrá a leskla se i v takovém matném denním světle, jaké bylo dnes.
Zabořil ji hluboko do plachty a silně trhl směrem nahoru, aby si uvolnil cestu do nákladního prostoru. Sevřel nově vytvořený okraj v levé dlani, lehce jej odtáhl a ještě ani neuklidil nůž zpátky, když se v útrobách plachty rychle mihlo cosi nevelkého a tmavého.
Jeho mysl stihla rozpoznat, že je to dřevěná pažba pušky, než ho silně udeřila přímo do čela. Bolest byla překvapivá, nečekaná a naprosto ochromující, uvědomil si, že se pustil a po zádech letí prostorem, ale nemohl proti tomu dělat vůbec nic.
Něco je zatraceněšpatně,řekl si v duchu, než úplně ztratil vědomí.

* * *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama